Letiště v Brně posílilo bezpečnostní opatření a žádá cestující o spolupráci

TISKOVÁ ZPRÁVA
Brno 1. července 2016

Po úterním teroristickém útoku na mezinárodním letišti v Turecku přijalo vedení Letiště Brno ve spolupráci s Policií ČR preventivní opatření, která vedou k posílení bezpečnosti v areálu letiště i přilehlém perimetru.

„Kromě policistů se o ochranu letiště stará i naše ostraha. Policie posílila hlídky, zintenzivnili jsme kontrolu odbavovacích hal, vyšší pozornost věnujeme výskytu odložených zavazadel a cizích předmětů v prostorách letiště i jeho okolí. Zvlášť v době, kdy je zvýšená koncentrace letů a na letišti se pohybují stovky lidí“ informoval ředitel brněnského letiště Tomáš Plaček.

Zpoždění odbavení cestujících vedení letiště neočekává. Žádá však cestující, kteří se na dovolenou nebo cestu pravidelnou linkou chystají, aby dodržovali pokyny provozovatele letiště v odbavovacím procesu a byli trpěliví při zvýšených bezpečnostních kontrolách. Jde především o jejich vlastní bezpečnost. Komplikacím při odbavení se dá předejít důsledným balením zavazadel, kdy je potřeba pamatovat zejména na předměty zakázané na palubě letadla. Proto vedení letiště apeluje na cestující, aby se předem pečlivě seznámili s pravidly při odbavování zavazadel a při balení dbali na to, aby věci, které jsou vyloučené z přepravy na palubě umístili do kufrů a tašek odbavovaných do nákladového prostoru letadla. Jde zejména o tekutiny, kosmetické přípravky v samostatném balení nad 100 ml, ostré předměty, zbraně a jejich napodobeniny včetně hraček apod. Zvláštní nakládání vyžadují také elektronické přístroje a baterie. Pravidla při odbavování lze najít na stránce „Bezpečnostní pravidla a zásady“.

„Lidé, kteří létají pravidelně jsou na podmínky zvyklí, největší zklamání prožívají spíše lidé, kteří leteckou dopravu nevyužívají často a při bezpečnostní kontrole jim nemohou být připuštěny k dopravě některé zakázané předměty. Nejčastěji se to týká zejména kosmetiky ve větších baleních, než je povoleno mít v příručním zavazadle nebo oblíbený kapesní nůž. Cestující by měli pamatovat i na to, že je potřeba se k odbavení dostavit včas, alespoň dvě hodiny před plánovaným odletem. V této souvislosti upozorňujeme i na již avizované možné dopravní komplikace při příjezdu na letiště z důvodu stavebních prací na dálnici D1 v úseku okolo letiště. Největší zdržení by mohlo cestující potkat v obdobní od začátku srpna do poloviny září, kdy bude jednostranně zcela uzavřen sjezd č. 201 (Slatina/ letiště Brno-Tuřany) ve směru od Prahy na Olomouc a Ostravu,“ dodává Plaček. Podrobná informace zde.

search