Odbavení cestujících

Odbavovací proces začíná obvykle 2 hodiny před plánovaným odletem a končí 40 až 30 minut před plánovaným časem odletu. Plánovaný čas odletu je čas uvedený v letovém řádu letiště. Prosíme, zkontrolujte si čas začátku a konce odbavení v podmínkách vaší letecké společnosti. Upozorňujeme na striktní pravidla nízkonákladových leteckých společností.
Pokud cestujete charterovým letem na dovolenou, je možné, že se budete muset před odbavením dostavit na přepážku cestovní kanceláře. Řiďte se tedy pokyny vaší cestovní kanceláře.

  • Standardní odbavení
    Odbavovací přepážky jsou umístěny v odletové hale, jsou označeny číslem letu, názvem destinace a plánovaným časem odletu. K odbavení je potřeba si přinést: letenku (papírovou nebo elektronickou), voucher, popř. rezervační kód a platný cestovní doklad. Na odbavovací přepážce odevzdáte svá zavazadla určená k odbavení do cílové destinace, obdržíte palubní vstupenku a zavazadlový lístek. Dále pokračujete na bezpečnostní kontrolu.
  • Elektronické odbavení (online check-in)
    U některých leteckých společností existuje možnost elektronického odbavení z pohodlí vašeho domova. Toto odbavení je dostupné řádově několik dní před odletem až pár hodin před plánovaným časem odletu podle pravidel konkrétní letecké společnosti. Na letišti se dostavte k odbavovací přepážce pouze pro odbavení zapsaných zavazadel (tj. zavazadel, která budou naložena do zavazadlového prostoru). Pokud nemáte zapsaná zavazadla, dostavte se přímo k bezpečnostní kontrole a následně k odletu letadla.

Před průchodem bezpečnostní kontrolou Vám bude zkontrolován cestovní doklad, palubní vstupenka, množství, velikost a váha vašeho příručního zavazadla. Ověřte si u vašeho dopravce, kolik příručních zavazadel můžete mít s sebou na palubu letadla! Velice důležitá jsou také pravidla pro jejich váhu a velikost!

Před nástupem na palubu letadla Vám pracovník letiště opět zkontroluje cestovní doklad, palubní vstupenku, množství, velikost a váhu vašeho příručního zavazadla.

search