Novinky v dovolenkových destinacích v létě 2018

TISKOVÁ ZPRÁVA
Brno 9. března 2018

Exotický RAS AL KHAIMAH ve Spojených arabských emirátech, španělská MURCIA, nebo FUERTEVENTURA na Kanárských ostrovech. To jsou novinky v letošní charterové dopravě z brněnského letiště. Cestujícím se tak otevírají nové možnosti, kam se vydat nejen za odpočinkem, ale také za dobrodružstvím.

Nejsevernější emirát Ras Al-Khaimah je ideální místo pro trávení dovolené. Na rozdíl od Dubaje je tamní prostředí zachovalejší a klidné. Návštěvníkům nabízí hory, moře, poušť, ale třeba i golf, který je zde o více než polovinu levnější než v Dubaji. Je to místo jako stvořené také pro vodní sporty, například jachtaření, nebo parasailing. Od 26.dubna 2018 je možné z brněnského letiště odcestovat tam i zpět pravidelně každý čtvrtek.

Z Brna přímo do Murcie situované na Jihovýchodě Španělska startují pravidelné sezónní lety každé pondělí od 11.června. Své stopy tu zanechali starověcí Féničané, Kartaginci a Římané. Nezapomenutelným zážitkem cestovatelů může být návštěva některé z architektonicky významných budov, kostelů, katedrál a historických náměstí. Lákavé mohou být také koupele v největší mořské laguně v Evropě, která se táhne podél pobřeží. Anebo si cestovatelé mohou vychutnat léčivé účinky zdejšího mořského bahna.

Další novinkou je také linka na letiště Fuerteventura. Písečné pláže s tyrkysovou vodou, zátoky pod divokými útesy a nádherně zdivočelé moře zde rozhodně nepřipomínají přelidněné středomořské resorty. Severovýchodní část ostrova kopíruje široké pásmo písečných dun a lákavé mohou být také procházky po skalnatém pobřeží lemovaným nízkými útesy s rozbouřenými vlnami v severní části ostrova. Linka Brno - Fuerteventura je v provozu každé pondělí od 18.června.

V průběhu letošní letní sezóny se bude z Brna létat také do dalších 21 dobře známých letních destinací. Letadla společnosti Travel Service budou směřovat například do Řecka, Španělska, Turecka, Bulharska, Itálie, Tuniska a Egypta. Nejčastěji a to až 9x týdně do Bulharského Burgasu, 7x týdně do Turecké Antalye a pět dní v týdnu také na Řecký ostrov Rhodos, nebo na Krétu do Heraklionu.

„V letní sezóně očekáváme významný nárůst počtu přepravených pasažérů. Špička bude v prázdninových měsících, kdy počet odbavených cestujících míří ke sto tisícům za měsíc,“ říká Radek Lang, vedoucí přepravního provozu Letiště Brno.

Dalšími dopravci, kteří budou zajišťovat charterové lety v letošní letní sezóně budou také Tunisair (Djerba a Monastir), Tailwind Airlines (Antalya a Kypr), Bulgarian Air Charter (Burgas) a Almasria Universal Airlines (Hurghada).

Letní sezóna na brněnském letišti začíná na konci března, odkdy postupně startují lety do těchto destinací. Poslední pravidelné chartery obvykle sezónu uzavírají nejpozději v říjnu.

Kontakt:
Kateřina Pichalová, tisková mluvčí, +420 720 973 312
katerina.pichalova@brno-airport.cz

search