Linka Brno–Mnichov otevřena

Prvního letu se zúčastnil hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek

Brno, 16. listopadu 2015

Letiště Brno, druhé největší letiště v ČR, je od dnešního dne spojeno pravidelnou linkou s Mnichovem. Linka provozovaná společností bmi regional ve spolupráci s leteckou společností Lufthansa nabídne cestujícím z Brna šest letů týdně. Na tento let v Mnichově navazuje v průběhu tří hodin přes 70 letů do 55 destinací po celém světě. Letenku z Brna do Mnichova lze získat již za 2150 CZK.

Jochen Schnadt, obchodní ředitel bmi regional, uvedl: „Nové lety z Brna do Mnichova představují pro bmi regional důležitý krok kupředu. Rozšíření na český trh upevňuje naše vztahy s Lufthansou. Brno skvěle vyhovuje provoznímu modelu rozvoje naší sítě a díky partnerským vztahům s Lufthansou můžeme napojit tento vysoce potenciální trh na spoje do celého světa.“

„Dosavadní vývoj prodeje letenek nás příjemně překvapil. Linka byla uvolněna k prodeji teprve 29. října, ale za tuto velmi krátkou dobu si již zákazníci zaknihovali přes 250 zpátečních letů. V současné době přibývá v průměru třicet rezervací za den,“ říká Tomáš Plaček, ředitel LETIŠTĚ BRNO a.s.

Při přistání v Brně byl dnes 16. listopadu 2015 v 11.45 proudový letoun Embraer společnosti bmi regional přivítán na dráze brněnského letiště slavnostní vodní branou, kterou projel k příletové hale (viz foto). Z Mnichova inauguračním letem přicestovali nejen zástupci společnosti bmi regional, ale i němečtí novináři, kteří přijeli na novinářskou cestu po Jihomoravském kraji.

Nové lince popřáli mnoho úspěchů před jejím prvním odletem do Mnichova symbolickým přestřižením pásky hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, Frank Mertens, Marketing Manager bmi regional, Fabrice Tamegger, Country Manager Lufthansa pro Českou republiku, a Jiří Filip, předseda představenstva Letiště Brno a.s. (viz foto). Hejtman Michal Hašek v krátkém projevu rovněž oslovil cestující inauguračního letu. Michal Hašek se následně spolu se svým doprovodem připojil k cestujícím a odcestoval do Mnichova. Ve 12.15 hodin pak odletěl první letoun společnosti bmi regional na pravidelné lince z Brna do Mnichova.

„Nové lety z Brna nabízejí alternativu k dosavadnímu způsobu cestování do a z Brna přes velká letiště, která jsou však vzdálena nejméně dvě hodiny cesty pozemní dopravou. Možnost cestování z domácího brněnského letiště znamená nejen ušetřit čas, ale mnohdy i snížit stres či minimalizovat riziko dopravní nehody z důvodu únavy po předchozím dlouhém letu. Zjednodušeně řečeno je linka Brno–Mnichov pro současné zákazníky pohodlnější a rychlejší alternativou k cestě na letiště Vídeň či Praha. Současná nabídka jednoho letu denně nemůže uspokojit všechny požadavky, proto dopravce počítá se zvýšením frekvence letů, aby byla k dispozici například možnost jednodenní cesty Brno–Evropa–Brno. Věříme, že si zájem zákazníků o nové letecké spojení brzy vyžádá právě takové rozšíření letového řádu,“ uvádí na doplnění ředitel Tomáš Plaček.

Linka je provozovaná bmi regional ve spolupráci s Lufthansa 6× týdně s odletem z Brna ve 12.15 hod (Po, Út, St, Čt, Pá) a 16.10 hod (Ne).

O Letišti Brno
Od poloviny roku 2002 provozuje Letiště Brno-Tuřany akciová společnost LETIŠTĚ BRNO a.s. V roce 2004 přešel na základě zákona závod Letiště Brno-Tuřany včetně platného smluvního vztahu na Jihomoravský kraj a Jihomoravský kraj se tak ze zákona stal pronajímatelem Letiště Brno-Tuřany. V období od poloviny roku 2004 do roku 2013 se zvýšil počet vzletů a přistání všech letadel z 18 tisíc na 28 tisíc ročně, počet přepravených cestujících vzrostl 2,7krát – ze 170 tisíc na 460 tisíc. Letiště Brno je i významným zaměstnavatelem v kraji. Samotný provozovatel letiště zaměstnává přibližně 150 převážně středoškolsky a vysokoškolsky kvalifikovaných pracovníků, celkově letiště generuje kolem 450 pracovních míst v primární a sekundární sféře.

O společnosti bmi regional
Společnost bmi regional provozuje flotilu 18 strojů Embraer 135 a 145. Společnost s více než 400 zaměstnanci zajišťuje více než 300 letů týdně do 22 destinací v 11 evropských zemích. Bmi regional je nositelem britského titulu nejpřesnější letecké společnosti v devíti po sobě jdoucích letech, naposledy v roce 2013. Letecká společnost zajišťuje nepravidelnou charterovou dopravu a spolupracuje i s jinými leteckými společnostmi. Zajišťuje pravidelné lety z Osla (Norsko), Bruselu a Liège (Belgie), Esbjerku (Dánsko), Brna (Česká republika), Rotterdamu (Nizozemí), Bernu (Švýcarsko), Toulouse a Paříže (Francie), Brém, Frankfurtu, Düsseldorfu, Hamburku a Mnichova (Německo), Milána (Itálie), Jönköpingu a Karlstadu (Švédsko), Aberdeenu, Bristolu, East Midlands, Newcastlu a Norwiche (Velká Británie).

O společnosti Lufthansa Německá Lufthansa AG je letecká společnost zahrnující více než 500 poboček a dceřiných společností. Lufthansa Group je známá svoji kvalitou, inovací, bezpečností a spolehlivostí. Společnost má své sídlo v Německu a operuje v následujících pěti odvětvích – přeprava cestujících (Passenger Airline Group), logistika, MRO, catering a IT služby. Hlavním odvětvím je přeprava cestujících. Společnosti podílející se na přepravě cestujících jsou Lufthansa German Airlines (zahrnující Lufthansu), Austrian Airlines, SWISS a Germanwings, stejně tak jako společnosti, v nichž má vlastnický podíl – Brussels Airlines, Jet Blue a SunExpress. V roce 2013 společnosti Lufthansa Group přepravily na palubách svých letadel více než 104 milionů cestujících, což z Lufthansa Group vytvořilo přední evropskou leteckou společnost. Důležitá uzlová letiště Frankfurt, Mnichov, Vídeň, Curych a Berlín pro společnosti Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines a Brussels Airlines zajišťují 274 destinací ve 106 zemích na čtyřech kontinentech. Letecká flotila se skládá z 622 letadel a dalších 261, v celkové hodnotě 36 miliard euro, je objednáno s termínem dodání do r. 2025. S těmito průběžnými výdaji na obnovu flotily snižuje skupina provozní náklady letadel a jejich provoz je šetrnější k životnímu prostředí. Více detailů na www.lufthansagroup.com/media.

O Letišti Mnichov FMG (Flughafen München GmbH) tvoří akciovou společnost od roku 1949 a provozuje stávající Letiště Mnichov, které bylo otevřeno 17. května 1992. Vlastníky jsou bavorský stát (51 %), Spolková republika Německo (26 %) a město Mnichov (23 %). FMG korporátní skupina se svými 14 dceřinými společnostmi zaměstnává více než 8 000 zaměstnanců. Mnichovské letiště společně s více než 550 firmami působícími na letišti zaměstnává 32 000 osob, díky čemuž je jednou z největších bavorských firem. Několik let po svém otevření se Letiště Mnichov stalo velkým dopravním uzlem, a zařadilo se tak mezi 10 nejvytíženějších evropských letišť. Letiště Mnichov dnes nabízí spojení do více než 200 destinací po celém světě a v roce 2014 odbavilo přibližně 40 mil. cestujících.

Linka Brno–Mnichov otevřena Linka Brno–Mnichov otevřena

search