Linka Brno – Mnichov je v provozu už rok

TISKOVÁ ZPRÁVA
Brno 16. listopadu 2016

Linka Brno – Mnichov je v provozu už rok

Pravidelné letecké spojení Mnichov-Brno je k dispozici od 16. listopadu loňského roku. Linku provozuje britská regionální letecká společnost bmiregional v obchodní spolupráci se společností Lufthansa. Cestujícím jsou k dispozici každý den, kromě soboty, moderní a rychlé proudové letouny Embraer 135 a 145 s kapacitou 37 nebo 49 míst. Let trvá 1 hodinu a 5 minut, s příletem z Mnichova v 11,55 hodin, odlety z Brna ve 12,25 hodin.

„Za prvních dvanáct měsíců linku využilo téměř jedenáct tisíc cestujících, což odpovídá odhadovaným počtům. V současné době linku denně využije v průměru 50 cestujících, z nichž přibližně 60% využívá letiště Mnichov jako přestupního letiště. V průběhu 3 hodin navazuje v obou směrech zhruba 120 letů do 70 destinací po celém světě,“ vysvětluje atraktivitu linky ředitel brněnského letiště Tomáš Plaček a dodává: „Jedná se zejména o spoje společnosti Lufthansa a jejích aliančních partnerů, samotná bmiregional nabízí přímou návaznost na lety do Bernu, Bristolu a Rotterdamu.“

  Novinkou letošního podzimu, která má za cíl posílit nabídku letů z Brna, jsou návazné lety německého dopravce Condor do destinace Punta Cana v Dominikánské republice.

„Jednoznačně pozitivně hodnotí nové letecké spojení podnikatelé či pořadatelé a účastníci mezinárodních veletržních a kongresových akcí. Aby úspěšně nastartovaný projekt mohl dále pokračovat a rozvíjet se, je nezbytně nutné, aby se k němu v nejbližší době připojily kraj, město Brno a další partneři v regionu,“ říká předseda představenstva Letiště Brno Jiří Filip.

Stejně jako všechny linky, které si teprve zájem cestujících získávají, je i tento let zatím částečně ztrátový, z hlediska dopravní obslužnosti jihomoravské metropole i celého regionu jde však o významné spojení. Rozvoj letecké dopravy patří mezi strategické priority města Brna a Jihomoravský kraje.

Kontakt pro média: press@brno-airport.cz

search