LETIŠTĚ BRNO překročilo rekordní milník odbavených cestujících a před zimou vyhlíží historicky první dálkové lety s cestujícími.

Tisková zpráva
Brno, 13. listopadu 2023

LETIŠTĚ BRNO a.s. poprvé překonalo historický milník, kdy během prvních deseti měsíců letošního roku odbavilo přes 664 tisíc cestujících. Tím překonalo doposud rekordní rok 2011, ve kterém bylo za celý rok odbaveno 558 tisíc cestujících. K vydatným měsícům se řadily zejména ty prázdninové, kdy v období od začátku června do konce září bylo odbaveno přes půl milionu cestujících, což je 47% nárůst oproti loňskému roku a 34% nárůst oproti předcovidovému roku 2019. Mezi nejoblíbenější destinace se zařadil tradičně Londýn a následovaly Antalya, Burgas nebo letoviska Marsa Alam a Hurghada v Egyptě.

„Tato sezóna pro nás byla po všech stránkách rekordní a náročná. Těší nás, že se na Tuřanské letiště vrátil předcovidový ruch a cestující si mohli do syta užít možnosti podívat se z Brna do desítek různých destinací. To se během letních měsíců jednoznačně projevilo na cestovatelském náporu, na který jsme se snažili co nejlépe připravit. Rekordy padaly v červenci i v srpnu, kdy bylo v obou měsících odbaveno zhruba 160 tisíc cestujících. Nicméně velmi slušný zájem zaznamenáváme i v závěru sezóny. V září jsme odbavili přes 113 tisíc cestujících a současně jsme v průběhu tohoto měsíce překročili hranici 600 tisíc cestujících“ uvedl Radek Lang, Vedoucí úseku Přepravní provoz LETIŠTĚ BRNO a.s. s tím, že přestože většina sezónních letů skončila svůj provoz během září, ve druhé polovině října se cestující stále ještě mohli podívat do egyptských letovisek a na Tenerife, přičemž linky do Hurghady a Marsa Alam budou v provozu až do konce listopadu.

Destinací s největším počtem odbavených cestujících během letošního roku byl jako již tradičně Londýn. Tuto celoroční pravidelnou linku do Stanstedu ke konci října využilo přes 95 tisíc cestujících. Pomyslnou druhou příčku v oblíbenosti obsadila egyptská Marsa Alam, následovala turecká Antalya, egyptská Hurghada a bulharský Burgas. „Z dostupných informací víme, že by se nabídka letů z brněnského letiště mohla nadcházející léto velmi podobat té letošní, kdy se létalo do 29 destinací. Příští rok tedy vyhlížíme s optimistickým očekáváním a věříme, že chuť využít k cestování leteckou dopravu z moravské metropole se nebude ani v budoucnu nijak odchylovat od současného pozitivního trendu,“ uzavřel Radek Lang.

Historicky první ryze dálkové spojení z tuřanského letiště a další novinky

Brněnské letiště v zimě také čeká jedna velká premiéra. A to v podobě historicky první dálkové linky, která poprvé odletí do thajského letoviska Phuket před koncem roku, 19. prosince. Linka provozována leteckým dopravcem Neos Airlines ve spolupráci s cestovní kanceláří Čedok bude operována jednou týdně. Cestující bude převážet Boeing 787-9 Dreamliner s celkovou kapacitou až 359 míst.

Mezi další novinky nadcházející letní sezóny z řad charterových letů bude patřit egyptská Marsa Matrouh, Kypr, či Dalamán na Egejské riviéře v Turecku.

Kontakt pro média:
Karolina Gnědin
karolina.gnedin@heroandoutlaw.com
+420 602 790 132

search