Letiště Brno posiluje parkovací plochy

Tisková zpráva
10. srpna 2018

Letiště Brno investuje do posílení kapacity parkoviště u terminálu. Stávajících více než 1 100 parkovacích míst se rozrůstá o třetinu. Stavební práce jsou naplánované tak, aby cestující mohli parkovací místa začít postupně využívat.

„V letošní letní sezóně na letišti není problém zaparkovat. Míst je dostatek,“ říká Milan Kratina, předseda představenstva Letiště Brno. „Investujeme totiž do rozšíření kapacity parkoviště pro dlouhodobé stání, protože právě sem ze strany cestujících mířila největší část návrhů na zkvalitnění služeb letiště. Očekávám, že se naše investice do rozvoje letiště budou postupně projevovat v prvé řadě na vyšším počtu cestujících odlétajících a přilétajících do Brna,“ dodává Kratina.

„Část cestovních kanceláří svým klientům zajišťuje volné parkování dál od letiště, což dává cestujícím vítanou možnost volby, doporučujeme však v případě využití těchto parkovišť počítat s dostatečnou časovou rezervou pro transfer. Nicméně od letošní sezóny už skutečně neplatí historická obava části cestovních kanceláří o to, zda na letišti najdete volné parkovací místo. Teď už u nás zaparkujete,“ zdůrazňuje Martin Vild, manažer marketingu Letiště Brno.

V červenci a v srpnu letiště odbaví každý měsíc přes sto tisíc cestujících. Jsou to zejména rodiny využívající charterových letů do svých dovolenkových destinací. Letní sezóna je tak nabitá i pro letecké dopravce z důvodu vysoké vytíženosti letadel. „Občas se proto některé lety opozdí, s čímž se musíme na letišti vyrovnat. Úplně stejné nepravidelnosti ale postihují všechna mezinárodní letiště v České republice nebo v zahraničí,“ dodává Vild.

V letošní letní sezóně brněnské letiště očekává až o třetinu vyšší provoz i počet cestujících oproti loňskému roku. Už v červenci letiště zlomilo rekord pro jeden měsíc, když odbavilo přes 115 tisíc cestujících. Zároveň se do Brna podařilo přivést novou linku Ryanair na trase Brno – Milán Bergamo, která poprvé poletí na velmi symbolické datum 28. října, tedy na výročí sta let vzniku republiky.

Do budoucna chce proto Letiště Brno parkoviště dále modernizovat a rozšiřovat dle aktuální poptávky. Měl by také přibýt inteligentní parkovací systém, který bude řidiče informovat o počtu volných míst v areálu, umožní zájemcům elektronickou objednávku parkovacího místa předem a také je dokáže odnavigovat přímo na samotné místo.

Kontakt:
Kateřina Pichalová, tisková mluvčí, +420 720 973 312
katerina.pichalova@brno-airport.cz

search