Letiště Brno má ročně 44 000 malých cestujících – nyní je uvítá v dětském světě

Brno, 1. října 2014

Z Letiště Brno odlétá v průměru 500 000 cestujících ročně. Pro velkou část z nich je odletová hala brněnského letiště startem cesty za rodinnou dovolenou – kam je doprovází jejich děti. Ročně projde Letištěm Brno 44 000 dětí. Aby pro ně bylo čekání na odlet, co nejpříjemnější, mají k dispozici v odletové hale dětský koutek. Dětem se věnují zaměstnanci brněnského letiště i jinak – ročně se uskuteční přibližně na 50 dětských exkursí.

„Ročně z Letiště Brno cestuje 44 000 dětí. Cestování je náročné i pro dospělé - a cestování s dětmi, je o to náročnější. Neustále potřebuji nějakou aktivitu. Abychom jim zpříjemnili čekání na odlet po odbavení, provedli jsme zásadní úpravy dosavadního prostoru vymezeného dětem a v září jsme v odletové hale otevřeli zcela nově provedený dětský koutek,“ říká Jiří Filip, vedoucí marketingu, Letiště Brno.

Dětský koutek je opět v prostoru za bezpečností kontrolou, kde cestující čekají na nástup do letadla. Návrhu se ujala scénografka dětského divadla Polárka Lucie Labajová. Ta navrhla výmalbu stěn zachycující fantazijní dětský svět prázdninových dobrodružství (viz foto). Realizaci jejího návrhu provedli zaměstnanci letiště. Děti mají k dispozici skluzavku, hračky, dětské knihy – tedy vše, aby dětští cestující při čekání na odlet našli „zaměstnaní“, které jim vyplní čas.

„Děti prostředí letiště milují – o tom jsme se mnohokrát přesvědčili při dětských exkursích, které pravidelně pořádáme pro děti z jihomoravských školek, základních a středních škol. Ročně jich v průměru připravíme více jak padesát a účastní se jich přibližně 1500 dětí. Nejvíce žádanými termíny jsou období května, června a září, kdy jsou termíny exkursí v předstihu již zcela obsazené.“ říká Martin Polášek, provozní dispečer, Letiště Brno. „Máme dva zaměstnance, kteří mají s těmito akcemi dlouholetou zkušenost a prohlídky připravují, tak aby byli pro děti co nejatraktivnější. Největší ohlas mívá u dětí pravidelně návštěva hasičské zbrojnice,“ dodává Martin Polášek.

Letiště Brno má ročně 44 000 malých cestujících – nyní je uvítá v dětském světě

search