Letiště Brno prodává letenky společně s Kiwi.com

Tisková zpráva
16. října 2018

Letiště Brno začalo spolupracovat na prodeji letenek s globálním vyhledávačem a špičkovým brněnským start-upem společností Kiwi.com. Nově si tak návštěvníci webu letiště na www.brno-airport.cz a www.letistebrno.cz mohou pohodlně koupit výhodné navazující letenky do světových destinací. Kiwi totiž propojuje i aerolinky, které spolu běžně nespolupracují, takže cestující můžou jeho prostřednictvím snadno najít stovky destinací, kam lze z Brna doletět do několika hodin se snadným přestupem v Mnichově, v Londýně nebo zanedlouho v Miláně. Například cesta Brno – New York zabere 12 hodin, Hongkong 15 hodin nebo Toronto 10 hodin, vždy jen s jedním přestupem.

„Letiště modernizuje i po technologické stránce a jsem rád, že jsme tímto odstartovali spolupráci se skvělou globální společnosti Kiwi.com. Od začátku mi přišlo jen logické, aby Letiště Brno a Kiwi.com sídlící v Brně úzce spolupracovali. Toto je začátek spolupráce a věřím, že budeme postupně nalézat další způsoby, jak si bude brněnské letiště a brněnské kiwi.com vzájemně prospěšné,“ říká Milan Kratina, předseda představenstva Letiště Brno.

„Líbí se nám progresivní přístup managementu brněnského letiště, který kopíruje současný celosvětový trend maximální vstřícnosti k zákazníkovi. Věřím, že jsme teprve na začátku oboustranně výhodné spolupráce, ze které však budou nejvíce těžit obyvatelé celého moravského regionu. Letiště Brno má velký potenciál a vzájemné partnerství nabídne zákazníkům možnost cestovat do zcela nových destinací,“ říká Tomáš Dostál, Airport Partnerships Manager, ze společnosti Kiwi.com.

Aktuálně lze díky spolupráci s Kiwi.com v nabídce listopadových letenek na webu letiště najít například zpáteční letenku z Brna do Osla za necelých 1 200 Kč, do Barcelony za 1 400 Kč nebo například do Marrákeše za necelé 2 000 Kč.

Skupina Accolade se stala majitelem společnosti Letiště Brno, provozující brněnské letiště, loni v listopadu. Od té doby Letiště Brno investovalo do rozvoje zázemí pro cestující, letecké společnosti a zaměstnance letiště už několik desítek milionů korun. Tou nejvýznamnější novinkou letošního roku je start nové linky Brno – Milán Bergamo provozované společností Ryanair. První let je plánovaný na velmi symbolické datum 28. října, tedy na sté výročí vzniku Československa.

Kontakt:
Kateřina Pichalová, tisková mluvčí, +420 720 973 312
katerina.pichalova@brno-airport.cz

Kontakt:
Tereza Lišková, PR & Communications Executive, +420 727 944 870
tereza.liskova@kiwi.com

search