Dětský den na brněnském letišti letos navštívil rekordní počet lidí

TISKOVÁ ZPRÁVA
Brno 29. května 2017

Den plný zábavy a neopakovatelných zážitků si uplynulou neděli na brněnském letišti nenechalo ujít odhadem patnáct tisíc návštěvníků. Hudebně zábavný program si užili jak malí, tak velcí. V průběhu celého dne byla připravena spousta her, zábavy a soutěží o skvělé ceny. Mezi ty, o které byl už tradičně největší zájem, patřil let vrtulníkem pro celou rodinu, cvičný let v letadle a letenky do Londýna pro dvě osoby.

Zřejmě také slunečné počasí přilákalo na plochu letiště Brno-Tuřany rekordní počet návštěvníků a policisté museli v nejbližším okolí pomoci zaparkovat více než dva tisíce automobilů. Vše se obešlo bez komplikací, místa naštěstí bylo dost pro všechny.

Zájemce čekala atraktivní podívaná jak na zemi, tak na nebi. Mohli si zblízka prohlédnout letištní techniku a být svědky ukázky ostrého zásahu, při kterém jednotka profesionálních letištních hasičů zlikvidovala požár osobního automobilu.

Návštěvníci mohli spatřit přílet dvoumístného akrobatického sportovního letounu Zlin Z-526, stejně tak, jako výcvikové vojenské letadlo amerického námořnictva Beechcraft T-34 Mentor anebo dvousedadlový cvičný proudový letoun L-29 Delfín, který byl v 70. letech, dobách své největší slávy, určený k výcviku pilotů proudových stíhacích letadel.

Na místě byla připravena také spousta stánků s občerstvením i dalšími lákadly. Téměř na všech stanovištích bylo v průběhu celého dne plno a šestý ročník Dětského dne na letišti Brno-Tuřany se dá hodnotit jako velmi vydařený.

Děkujeme všem návštěvníkům a těšíme se opět za rok na stejném místě.

Dětský den  na brněnském letišti  letos navštívil rekordní počet lidí Dětský den  na brněnském letišti  letos navštívil rekordní počet lidí Dětský den  na brněnském letišti  letos navštívil rekordní počet lidí Dětský den  na brněnském letišti  letos navštívil rekordní počet lidí

Kontakt:
Kateřina Pichalová, tisková mluvčí, +420 720 973 312
katerina.pichalova@brno-airport.cz

search