Brněnským letištěm v letní sezóně 2018 prošlo téměř 450 tisíc cestujících

Tisková zpráva
27. listopadu 2018

V průběhu tří nejsilnějších měsíců vzrostl počet odbavených cestujících oproti loňsku o více než 20%. O prázdninách díky zájmu o leteckou přepravu do dovolenkových destinací dokonce padl historický rekord v počtu přepravených pasažérů za jeden měsíc. A to jak v červenci (116 tisíc), tak i v srpnu (110 tisíc). Největší nárůst tak zaznamenala právě sezónní doprava, když letos vyrazilo na dovolenou z Brna až o 40% lidí více než v sezóně 2017.

„Už první rok, kdy je Letiště Brno součástí skupiny Accolade, tak přináší rekordní výsledky. Prioritou pro nás nadále zůstává rozvoj pravidelných linek. A i díky hladké spolupráci s Jihomoravským krajem a městem Brnem se nám během jednoho roku podařilo do Brna přivést hned dvě nové linky – Milán a Berlín. Naplňujeme tak slib, který jsme dali občanům Jihomoravského kraje, a daří se nám budovat významné regionální letiště,“ říká Milan Kratina, předseda představenstva skupiny Accolade.

„Díky velmi široké nabídce zajímavých destinací a vysoké frekvenci letů se Travel Service a její značka Smartwings staly v létě jasnou volbou klientů při plánování svých cest. Největší česká letecká společnost měla během letní sezóny na letišti v Brně základnu hned pro 4 svá letadla a lety operovala z Brna do téměř dvou desítek destinací,“ říká Petr Šujan, obchodní ředitel Travel Service.

O letošních letních prázdninách bylo díky stále zvyšujícímu se zájmu o leteckou přepravu odbaveno na brněnském letišti až o 30% letadel více než v předchozím roce. Konkrétně bylo v letovém řádu naplánováno o 180 sezónních letů více.

V období letní letové sezóny, tj. od 28.3.2018 do 28.10.2018 byl nejoblíbenější destinací, stejně jako v předchozích letech, bulharský Burgas s více než 50 tis. odbavenými cestujícími, následován tureckou Antályí a řeckým Heraklionem. Celkově do Řecka zamířilo 340 spojů na šest tamních letišť. Co se týče pravidelných linek, tak do Mnichova odletělo přes 300 spojů a do Londýna jich zamířilo 215.

Top 10 sezónní destinace

  • Burgas
  • Antalya
  • Heraklion
  • Hurghada
  • Rhodos
  • Marsa Alam
  • Monastir
  • Palma de Mallorca
  • Corfu
  • Zakynthos

Vedoucí provozního úseku LETIŠTĚ BRNO a.s. Radek Lang k tomu dodává: „Velmi si ceníme zájmu cestujících o sezónní lety, jejichž letošní nárůst ověřil naši připravenost na letní sezónu. Věříme, že společně s nabídkou nových pravidelných spojení bude tento trend pokračovat a udržíme příznivé výsledky i v následujících letech.“

Také prognózy pro celkový výsledek za rok 2018 jsou poměrně optimistické. Předpokládáme, že brněnské letiště po šesti letech opět překoná hranici půl milionu odbavených cestujících.

Kontakt:
Kateřina Pichalová, tisková mluvčí, +420 720 973 312
katerina.pichalova@brno-airport.cz

search