Brněnské letiště zrychluje odbavení cestujících. Pořizuje novou techniku pro bezpečnostní kontroly

Tisková zpráva
30. srpna 2018

Brněnské letiště investuje do bezpečnostní techniky. Zrychluje tím odbavení cestujících a reaguje na narůstající poptávku po letecké dopravě. Už červenec byl se 115 tisíci cestujícími v historii brněnského letiště rekordním co do počtu lidí odbavených za jeden měsíc. Letiště přitom očekává, že počet cestujících bude růst i nadále.

„Navýšen byl například počet kontrolních stanovišť. Tím pádem bude možné v kratší době odbavit více cestujících, kteří čekají na průchod bezpečnostní kontrolou.“ uvedl vedoucí Bezpečnostního úseku Radomír Janík.

V průběhu prázdnin letiště mohlo začít využívat novou techniku v hodnotě devět a půl milionu korun. Zhruba sedm milionů pokryla dotace Státního fondu dopravní infrastruktury v rámci poskytnutí finančních prostředků na vybavení letišť technickými nebo obdobnými prostředky sloužícími k ochraně civilního letectví před protiprávními činy pro rok 2017.

“Pořídili jsme zařízení, které pomůže urychlit kontrolu cestujících, zavazadel a nákladu jako je rentgen pro kontrolu kabinových zavazadel, rentgen pro kontrolu nákladu, průchozí detektor kovů, detektory výbušnin nebo detektor kovů v obuvi,“ vysvětluje Janík.

Tím ale investice do nových bezpečnostních prvků nekončí. Další vybavení bezpečnostním kontrolám by ve spolupráci se Státním fondem dopravní infrastruktury mělo přibýt ještě do konce letošního roku.

Kontakt:
Kateřina Pichalová, tisková mluvčí, +420 720 973 312
katerina.pichalova@brno-airport.cz

search