Brněnské letiště zažilo úspěšný půl rok. Počet odbavených cestujících meziročně narostl o 18 procent a přesáhl 170 tisíc.

Tisková zpráva
Brno, 11. července 2019

170 510! Přesně tolik odbavených cestujících prošlo za první polovinu letošního roku branami Letiště Brno. Oproti rekordnímu roku 2018 se jedná o 18% nárůst, za který letiště vděčí zejména novým a dobře rozlétaným pravidelným linkám do Milána a do Berlína. Pozitivním ukazatelem je pak to, že i přes výpadek letadel Boeing 737 MAX měla tato kauza na počet odbavených v Brně prakticky nulový dopad.

„S dosavadním vývojem roku jsme opravdu spokojeni. Ukázalo se, že se naplno rozlétaly obě nové pravidelné linky a minimální dopad na provoz sezónních linek má i krize „MAXů“, kdy i přes malé snížení počtu původně naplánovaných letů se díky vyššímu vytížení letadel počet cestujících zvýšil. Za zmínku pak jistě stojí měsíc červen, ve kterém jsme odbavili skoro 87 tisíc cestujících. Tolik jsme jich pro srovnání neměli ani v jednom z tradičně nejfrekventovanějších prázdninových měsíců v roce 2016,“ uvedl Radek Lang, vedoucí Přepravního provozu Letiště Brno.

Kromě letní sezóny má před sebou vedení letiště ještě další strategické úkoly a investice do novinek.

„Modernizace se v nejbližší době budou týkat hlavně oblasti bezpečnosti, technické údržby a technického zázemí letiště. Musíme si totiž uvědomit, že naše letiště je bránou nejen do Jihomoravského kraje, ČR ale především je hranicí Schengenského prostoru a jako takové musí splňovat všechny náležitosti a neustále se vyvíjet. Jakmile se nám povede zatraktivnit region a udržet letiště na špičkové úrovni, do budoucna máme dobře vykročeno,“ dodal Milan Kratina, předseda představenstva LETIŠTĚ BRNO a.s.

Kontakt pro média:
Kateřina Pichalová, tisková mluvčí LETIŠTĚ BRNO a.s., +420 720 973 312
katerina.pichalova@brno-airport.cz

Kontakt pro média:
Jakub Splavec, tiskový mluvčí Accolade, +420 724 012 623
jakub.splavec@amic.cz

search