Brněnské letiště zažilo úspěšné a rušné letní prázdniny. Během července a srpna odbavilo rekordních 230 665 cestujících.

Tisková zpráva
Brno, 1. října 2019

Loni v létě 225 tisíc, letos více než 230 tisíc. Takové je meziroční srovnání počtu odbavených pasažérů během letních prázdnin na letišti Brno-Tuřany. Červenec byl dokonce rekordním měsícem v celé historii letiště se 117 255 cestujícími. Brněnské letiště se za osm měsíců přehouplo již přes 400 tisíc a blíží se k dalšímu překonání hranice půl milionu odbavených cestujících. Odhadem by rok 2019 mohl přinést minimálně 5 % nárůst počtu cestujících oproti roku 2018.

„Letní měsíce jsou nejrušnějším obdobím v roce a i tento rok čísla odbavených cestujících oproti loňsku o něco vzrostla. Vděčíme za to především dobré bezpečnostní situaci ve světě, organizačně dobře zvládnuté krizi s Boeingy „MAXy“ a podíl na výsledku má i nově otevřená linka do Berlína, odkud mohou Brňané cestovat i do atraktivních dovolenkových destinací jako je například Palma de Mallorca,“ uvedl Zdeněk Šoustal, člen představenstva LETIŠTĚ BRNO a.s.

Kontakt pro média:
Jakub Splavec
mediální zástupce LETIŠTĚ BRNO a skupiny Accolade
+420 724 012 623
jakub.splavec@amic.cz

search