Brněnské letiště odbavilo desetitisícího pasažéra linky Brno-Mnichov

TISKOVÁ ZPRÁVA
Brno 4.srpna 2017

Brněnské letiště dnes v pravé poledne odbavilo desetitisícího cestujícího na lince Brno- Mnichov. Toto letecké spojení bude 16.listopadu v provozu přesně 2 roky. „To, že se nám podařilo za tak poměrně krátkou dobu dosáhnout takového zájmu u cestujících považujeme za velký úspěch“ potvrdil Jiří Filip ml., vedoucí Odboru marketingu a obchodu LETIŠTĚ BRNO, a.s. Desetitisící pasažérkou, která nastoupila v Brně do letadla směr Mnichov se stala osmadvacetiletá Lucie Jindřichovská z Kuřimi u Brna.

„Z Brna do Mnichova dnes letím služebně už asi po třicáté. Spoj mi velmi vyhovuje, protože dřív jsem musela cestovat složitě přes Vídeň. Teď mám víc času na práci i na sebe,“ usmívá se spokojená cestující, která od společnosti LETIŠTĚ BRNO a.s. získala jako pozornost právě zpáteční letenku Brno- Mnichov.

„Tu letenku určitě už brzy využiji, právě se mi to skvěle hodí, protože původně jsem měla jet zpět autem. Takhle poletím a budu doma o několik hodin dřív.“

V současné době se průměrné vytížení sedadlové kapacity letadel pohybuje v úrovni 50%. Zájem o spojení mezi Brnem a Mnichovem stále narůstá. Vloni byla vytíženost letadel zhruba 44 %.

Na lince operují proudové letouny Embraer 135 o kapacitě 39 sedadel a větší Embraer 145 o kapacitě 49 míst. Z hlediska dopravní obslužnosti jihomoravské metropole i celého regionu jde o významné spojení. Díky propojení Brna s mnichovskou leteckou křižovatkou, mají cestující možnost pokračovat až do 70 světových měst. Jednoznačně pozitivně hodnotí toto letecké spojení především podnikatelé či pořadatelé a účastníci mezinárodních veletržních a kongresových akcí.

Brněnské letiště odbavilo desetitisícího pasažéra linky Brno-Mnichov Brněnské letiště odbavilo desetitisícího pasažéra linky Brno-Mnichov Brněnské letiště odbavilo desetitisícího pasažéra linky Brno-Mnichov

Kontakt:
Kateřina Pichalová, tisková mluvčí, +420 720 973 312
katerina.pichalova@brno-airport.cz

search