bmi regional a Lufthansa zahajují 16. listopadu lety z Brna do Mnichova

  • Každý týden 6 přímých letů do Mnichova
  • Více než 200 navazujících spojů z Mnichova, operovaných Lufthansou, do celého světa pro business cestující a turisty

2. listopadu 2015

16. listopadu 2015 zahájí bmi regional přímé lety z Brna do bavorského hlavního města Mnichova. Bmi regional bude tyto lety zajišťovat společně s Lufthansou pod společnými čísly letů BM a LH. Letecký dopravce vytvořil letový plán tak, aby spojení navazovalo na více než 200 dalších linek z Mnichova do celého světa.

Tímto bmi rozšíří své působení v regionální sítí a zároveň rozšíří leteckou síť Lufthansy z Mnichova. Dopravce rovněž zajišťuje denně pravidelné lety z mnichovského Terminalu 2 do Liège (Belgie), Rotterdamu (Nizozemí), Bernu (Švýcarsko) a Bristolu (Velká Británie).

Jochen Schnadt, obchodní ředitel bmi regional, uvedl: „Nové lety z Brna do Mnichova představují pro bmi regional důležitý krok kupředu. Rozšíření na český trh upevňuje naše vztahy s Lufthansou. Brno skvěle vyhovuje (operačnímu) modelu rozvoje naší sítě a díky partnerským vztahům s Lufthansou můžeme napojit tento vysoce potenciální trh na spoje do celého světa.“

„Naše partnerství s Lufthansou nabízí bezproblémové spojení z Brna přes Mnichov do více než 50 destinací v Evropě a Severní Americe. Naši zákazníci mohou využívat vše, co očekávají od leteckých společností vysoké kvality: pohodlí na palubě našich letadel, příjemné letové časy, přesnost a spolehlivost, doplňkové služby na palubě letadla a zavazadla bez poplatků,“ řekl Jochen Schnadt.

Jiří Filip, předseda představenstva LETIŠTĚ BRNO a.s., dodal: „Nová pravidelná linka do Mnichova významně posílí leteckou dopravní dostupnost Jihomoravského kraje a Brna. V krátké době se letiště Brno v podobě IATA kódu BRQ objeví v globálních rezervačních a prodejních systémech na celém světě. To je nesporně významný mezník pro brněnské letiště.“

Ofer Kisch, regionální ředitel Lufthansy pro střední a východní Evropu, tuto novou linku uvítal slovy: „Jsme potěšeni rozšířením naší letecké sítě v České republice díky spojení z Mnichova do Brna. Cestující nejen z jihomoravského regionu mohou nyní díky široké celosvětové síti Lufthansy využít rychlého, jednoduchého spojení do asijských, afrických, amerických a evropských destinací s přestupem v Mnichově. Mnichovský Terminal 2 získal nedávno významné ocenění ,Skytrax‘ za kvalitu poskytovaných služeb a nabízí cestujícím skvělé tranzitní služby. Lufthansa také nedávno dokončila historicky největší obnovu interiérů svých letadel, a tak cestující z Brna mohou ocenit ještě větší komfort na palubě ve všech cestovních třídách.“

Dr. Michael Kerkloh, předseda představenstva Letiště Mnichov, sdělil: „Jsme rádi, že nová linka spojující město Brno s bavorským dopravním uzlem upevní pozici bmi regional na letišti Mnichov. Pravidelné linky bmi regional do Bristolu, Rotterdamu, Liège a Bernu rozšířily naši nabídku pravidelných letů o další atraktivní evropské destinace (mimo hlavní města), a tím se pro nás stala důležitým a spolehlivým partnerem. Stálý nárůst aktivit bmi regional na mnichovském letišti je přímým důkazem jejich schopnosti realizovat své ambice.“

Cestující do Mnichova mohou své letenky rezervovat na www.flybmi.com a ti, kteří chtějí cestovat dále, mohou k rezervaci využít webové stránky společnosti Lufthansa www.LH.com. Cena jednosměrné letenky Brno-Mnichov již od 2 150,– Kč.

Kontakt pro média bmi:

Frank Mertens
Vedoucí marketingu, bmi regional
Mobil: +44 7813 6774 25
e-mail: Frank.mertens@bmiregional.com

Letový řád:

Brno - Mnichov  KOUPIT LETENKU
dnyodletlinka platnost
12345--12:15BM1734/LH5284 16.11.2015 - 25.3.2016
------716:10BM1736/LH5286 22.11.2015 - 20.3.2016


Mnichov - Brno KOUPIT LETENKU
dnypříletlinka platnost
12345--11:45BM1733/LH5283 16.11.2015 - 25.3.2016
------715:40BM1735/LH5285 22.11.2015 - 20.3.2016

 

O společnosti Lufthansa

Německá Lufthansa AG je letecká společnost zahrnující více než 500 poboček a dceřiných společností. Lufthansa Group je známá svoji kvalitou, inovací, bezpečností a spolehlivostí. Společnost má své sídlo v Německu a operuje v následujících pěti odvětvích – přeprava cestujících (Passenger Airline Group), logistika, MRO, catering a IT služby. Hlavním odvětvím je přeprava cestujících. Společnosti podílející se na přepravě cestujících jsou Lufthansa German Airlines (zahrnující Lufthansu), Austrian Airlines, SWISS a Germanwings, stejně tak jako společnosti, v nichž má vlastnický podíl – Brussels Airlines, Jet Blue a SunExpress. V roce 2013 společnosti Lufthansa Group přepravily na palubách svých letadel více než 104 milionů cestujících, což z Lufthansa Group vytvořilo přední evropskou leteckou společnost. Důležitá uzlová letiště Frankfurt, Mnichov, Vídeň, Curych a Berlín pro společnosti Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines a Brussels Airlines zajišťují 274 destinací ve 106 zemích na čtyřech kontinentech. Letecká flotila se skládá z 622 letadel a dalších 261, v celkové hodnotě 36 miliard euro, je objednáno s termínem dodání do r. 2025. S těmito průběžnými výdaji na obnovu flotily snižuje skupina provozní náklady letadel a jejich provoz je šetrnější k životnímu prostředí. Více detailů na www.lufthansagroup.com/media.

O společnosti bmi regional

Společnost bmi regional provozuje flotilu 18 strojů Embraer 135 a 145. Společnost s více než 400 zaměstnanci zajišťuje více než 300 letů týdně do 22 destinací v 11 evropských zemích. Bmi regional je nositelem britského titulu nejpřesnější letecké společnosti v devíti po sobě jdoucích letech, naposledy v roce 2013. Letecká společnost zajišťuje nepravidelnou charterovou dopravu a spolupracuje i s jinými leteckými společnostmi. Zajišťuje pravidelné lety z Osla (Norsko), Bruselu a Liège (Belgie), Esbjerku (Dánsko), Brna (Česká republika), Rotterdamu (Nizozemí), Bernu (Švýcarsko), Toulouse a Paříže (Francie), Brém, Frankfurtu, Düsseldorfu, Hamburku a Mnichova (Německo), Milána (Itálie), Jönköpingu a Karlstadu (Švédsko), Aberdeenu, Bristolu, East Midlands, Newcastlu a Norwiche (Velká Británie).

O Letišti Mnichov

FMG (Flughafen München GmbH) tvoří akciovou společnost od roku 1949 a provozuje stávající Letiště Mnichov, které bylo otevřeno 17. května 1992. Vlastníky jsou bavorský stát (51 %), Spolková republika Německo (26 %) a město Mnichov (23 %). FMG korporátní skupina se svými 14 dceřinými společnostmi zaměstnává více než 8 000 zaměstnanců. Mnichovské letiště společně s více než 550 firmami působícími na letišti zaměstnává 32 000 osob, díky čemuž je jednou z největších bavorských firem. Několik let po svém otevření se Letiště Mnichov stalo velkým dopravním uzlem, a zařadilo se tak mezi 10 nejvytíženějších evropských letišť. Letiště Mnichov dnes nabízí spojení do více než 200 destinací po celém světě a v roce 2014 odbavilo přibližně 40 mil. cestujících.

O Letišti Brno

Od poloviny roku 2002 provozuje Letiště Brno-Tuřany akciová společnost LETIŠTĚ BRNO a.s. V roce 2004 přešel na základě zákona závod Letiště Brno-Tuřany včetně platného smluvního vztahu na Jihomoravský kraj a Jihomoravský kraj se tak ze zákona stal pronajímatelem Letiště Brno-Tuřany. V období od poloviny roku 2004 do roku 2013 se zvýšil počet vzletů a přistání všech letadel z 18 tisíc na 28 tisíc ročně, počet přepravených cestujících vzrostl 2,7krát – ze 170 tisíc na 460 tisíc. Letiště Brno je i významným zaměstnavatelem v kraji. Samotný provozovatel letiště zaměstnává přibližně 150 převážně středoškolsky a vysokoškolsky kvalifikovaných pracovníků, celkově letiště generuje kolem 450 pracovních míst v primární a sekundární sféře.

search