DHL Express spouští novou leteckou cargo linku do Brna. Letiště Brno Tuřany tím podstatně zvýší svůj objem nákladní přepravy

Tisková zpráva
Brno, 16. listopadu 2020

Dva měsíce po otevření moderní logistické haly pro DHL Express přivítalo brněnské letiště také jejího prvního leteckého návštěvníka. Do nové části multimodálního komplexu v Tuřanech dnes ráno přiletělo první nákladní letadlo na nové lince DHL Express do Brna. Ta bude zajištěna letadlem typu Boeing 737-400F společnosti CargoLogic Germany.

„V současné době je to samozřejmě skvělá zpráva. Jasně to potvrzuje naši dlouhodobou strategii udělat z brněnského letiště multifunkční komplex pro všechny druhy letecké dopravy. V době krize té komerční je to právě nákladní, která ji vhodně doplňuje. Přeměna dlouho zanedbávaných prostor letiště na super moderní halu pro DHL Express tak byla logickou reakcí na současné potřeby trhu. Logistika dnes hraje zásadní roli v životě nás všech. Hala byla od začátku připravována tak, že splní požadavky na všechny druhy nákladní přepravy s důrazem na tu leteckou. Já jsem nesmírně rád, že nájemce začíná s odhodláním plnit náš společný plán. Věřím, že růst odvětví logistiky a on-line nakupování této lince v rozletu ještě více pomůže,“ říká k nové cargo lince Milan Kratina, předseda představenstva Letiště Brno.

„Nákladní letecké spojení s Brnem je obrovským přínosem a zrychlením v obsluze tohoto regionu, a z toho mám pochopitelně velkou radost. DHL Express navýšila počty svých denních letů tak, aby korespondovaly s aktuálními vysokými objemy zásilek v Brně. Ty se celosvětově zvedají s rostoucími čísly online obchodování. Tento trend byl patrný již v minulých letech, ale kvůli covid-19 se celosvětově navyšuje objem zásilek rychleji, než se očekávalo. Právě proto je nové nákladní letecké spojení důležitější než kdy jindy. Zároveň je to skvělá zpráva pro český předvánoční trh,“ říká Luděk Drnec, generální ředitel DHL Express (Czech Republic).

„Jsme rádi, že díky nově navázanému nákladnímu leteckému spojení a zbrusu nové třídící lince v Brně, může DHL Express vylepšit servis pro naše zákazníky v regionech jižní Moravy a Vysočiny. To jistě ocení hlavně v předvánočním čase, který je pro nás, co se objemů přepravy týče, vrcholem sezóny,“ dodává Pavel Šmejkal, provozní ředitel DHL Express (Czech Republic).

Kontakt pro média:
Jakub Splavec
mediální zástupce LETIŠTĚ BRNO a skupiny Accolade
+420 724 012 623
jakub.splavec@amic.cz

search