Brněnské letiště letos odbaví 460 000 cestujících

TISKOVÁ ZPRÁVA
Brno 22. listopadu 2017

Brněnské letiště letos odbaví zhruba 460 000 cestujících. Ukazují na to jeho dosavadní výsledky. Oproti loňskému roku tak počet cestujících vzroste o deset procent. Nejvýznamnější podíl na tom mají charterové lety, které v letní sezóně narostly o čtvrtinu. Mírný nárůst zaznamenal i provoz na pravidelných linkách.

„Nejvíc cestujících od nás létá do Londýna na letiště Stansted, následované Lutonem; třetím v pořadí je Mnichov. A právě v případě Mnichova očekáváme, že počet cestujících bude dál významně růst, protože se linku podařilo posunout do výhodnějšího času. Z Brna odlétá už v 19:00, takže cestující stihnou v Mnichově přestoupit na další vlnu letů,“ říká Radek Lang, vedoucí úseku přepravního provozu.

Z charterových destinací byly v letní sezóně nejžádanějšími Burgas, Heraklion a Antalya. „Obliba charterových destinací úzce souvisí s bezpečností situací v Evropě a v jejím sousedství. Takže zatímco v uplynulých letech významně narostly počty letů do Bulharska, letos už znovu sledujeme návrat zájmu o Egypt s tím, jak se zlepšuje vnímání bezpečnosti v severní Africe,“ vysvětluje Lang.

Nárůst provozu o deset procent na brněnském letišti potvrzuje i Řízení letového provozu. Jeho největším zákazníkem v Brně je Travel Service následovaný s odstupem společností Ryanair. V případě zákazníků provozující cargo dopravu to jsou společnosti ASL Airlines a Sprintair. V oblasti výcvikových letů jsou dominantní společnosti Austrian Airlines a Flying Academy.

Statistika Řízení letového provozu také potvrzuje dominantní pozici Brna mezi českými regionálními letišti. V letní sezóně činil celkový počet pohybů na letišti 29 179. V Ostravě to bylo 15 440 a v Karlových Varech 4 858. Nejsilnějším provozním dnem na letišti v Brně byl 28. květen s 329 pohyby.

Kontakt:
Kateřina Pichalová, tisková mluvčí, +420 720 973 312
katerina.pichalova@brno-airport.cz

search