Soutěž dovednosti mladých grafiků

V květnu tohoto roku zorganizovala Integrovaná střední škola polygrafická v Brně soutěž dovednosti mladých grafiků. Jedním z témat tohoto ročníku byl i grafický návrh na zpracování banneru vhodného pro prezentaci brněnského letiště.

Podtext celé akce byl „Welcome to Brno airport“. Zadavatel mladé kreativce omezil pouze velikostí dokumentu, barevností a logem letiště, dalším nápadům se meze nekladly. Soutěže se zúčastnilo celkem 11 týmů ze středních škol z České republiky a Slovenska. Jejich práce hodnotila pěti členná porota v čele s Ing. Martinem Novotným ze společnosti GRAFIE CZ.

Všech jedenáct soutěžních bannerů, s tématikou brněnského letiště, mělo jednoznačnou originalitu a vynikající grafické zpracování. „Byli jsme překvapeni, jak vysokou kvalitu práce měly. Této vzájemné spolupráce si velmi vážíme a rozhodně u nás realizované soutěžní bannery najdou uplatnění a budou mít své pevné místo v příletové hale“, uvedl ředitel brněnského letiště Tomáš Plaček.

Prvenství z této kategorie si ale nakonec odnesl tým ze Střední odborné školy mediální grafiky a polygrafie v Rumburku, jejž reprezentovali studenti – Drahoslava Pavlíková a Jakub Štuler.

Prezentace prací mladých grafiků Prezentace prací mladých grafiků

search